Я - учням та батькам.

"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life". 
"Обирай ту роботу, яку ти любиш і тобі не доведеться працювати жодного дня". (Конфуцій).






Коли починати вчити дитину англійської мови?

Поради батькам, які самі не володіють англійською.


Все більше сучасних людей прагнуть навчати дітей іноземної мови. У необхідності знання іноземної мови ніхто не сумнівається. Особливо модним вважається сьогодні вчити англійську мову. Причина такого бажання батьків зрозуміла, адже якщо раніше діти у яких не було можливості виїхати за кордон, особливо не потребували знання іноземної мови, ситуація сьогодні докорінно змінилася. Дитині потрібно знати мову, щоб дивитися фільми англійською, спілкуватися англійською по скайпу і звичайно, щоб у майбутньому влаштуватися на престижну роботу.

Без знання іноземної мови дитині буде важче адаптуватися у світі, в якому можливо скоро не можна буде уявити без англійської не тільки нормальне вільне існування, але й відпочинок за кордоном. Враховуючи це і бажаючи дати своїй дитині те, що їй обов'язково стане в нагоді в майбутньому, багато батьків намагаються вчити малюка англійської з народження. Добре, якщо сам батько може вільно говорити англійською, тоді він має можливість без зайвих витрат сам навчити малюка англійської. Наприклад, розмовляти або слухати музику англійською. Але, як бути тим батькам, які самі нічого не можуть сказати іноземною. Як і коли їм починати навчати дитину англійської мови?
/Files/images/angliyskiy/09285c4af1863fefccd255c79d15c800.gif

Багато вчених вважають, що потрібно починати вчити дитину англійської до 3-річного віку. Згідно з останніми дослідженнями саме до цього віку завершується розвиток клітин мозку на 70-80%. Виявляється, якщо з дитиною з народження батьки будуть розмовляти на двох мовах, вона швидко і заговорить на двох мовах, якщо - на трьох, то ваш майбутній геній буде знати три мови. Період, коли у малюка зростає мозок, є найпродуктивнішим періодом для навчання дитини. У результаті вчені прийшли до висновку, що якщо не вчити дитину іноземної мови до 9 років, то в подальшому мозкові механізми мови стають менш гнучкими і дитині буде дуже важко освоїти англійську.

Багато батьків ставляться до навчання своїх дітей англійської мови не дуже серйозно, вважаючи, що самі вони не знають англійську досконало, так і дитини чіпати не треба. Мовляв, навчать у школі, а до цього не варто думати про вивчення англійської. Насправді, така поведінка батьків свідчить про їх небажання займатися розвитком своїх дітей. На думку вчених, обдарованість дітей з народження - це вигадка батьків, які самі не хочуть або не вміють розвивати своїх дітей. Здібності й таланти самі по собі ніколи не проявляються, їх треба розвивати з самого народження дитини.
/Files/images/angliyskiy/abc.jpg

Малюки до 3-річного віку готові осягати все, що їм подобається. Якщо ж дитині щось не подобається, то він навідріз відмовиться це робити. Отже, дитині такого віку вчити англійську можна тільки наймаючи вчителя, який вміє створити ігрову ситуацію і залучити до неї дитину. Через гру можна донести до маленької людини будь-яке знання. Методик навчання англійської мови сьогодні безліч і кожен вчитель вибирає свій спосіб вивчення. Якщо ваша дитина відвідує дитячий садок, ситуація полегшується. Адже в багатьох дитячих установах сьогодні пропонують навчати дитину англійської мови, роздумувати в цьому випадку батькам не слід, просто треба вибрати ті заняття, які дійсно будуть корисні вашій дитині.

Ні в якому разі не можна змушувати маленьку дитину говорити англійською, незалежно від того, де вона вчить англійську вдома, в садку чи в школі. У цьому віці дитина повинна збирати словниковий запас. Навчати дитину англійської треба в атмосфері любові і чуйності.
   ===============================================================================
           "Не очікуйте на ідеальний  момент, беріть момент і робіть його ідеальним."
                                


10 кроків назустріч англійській мові.
Якщо ви хочете допомогти своїй дитині вивчити англійську мову, постарайтеся вписати наступні 10 правил у ваше повсякденне життя. І я впевнена незабаром ви побачите бажаний результат.

1) Зробіть англійську частиною вашого повсякденного життя.
Співайте, читайте і грайте з дитиною англійською мовою кожен раз, коли ви цього хочете. Не обмежуйте себе тимчасовими рамками. Прочитайте віршик за обіднім столом, заспівайте пісеньку англійською у ванній, подивіться разом мультик англійською та прочитайте казку на ніч. Подумайте про вивчення англійської мови як про частину вашої гри, а не як про урок. Співати пісеньки, читати книги і дивитися мультфільми англійською мовою – це захоплюючі й важливі справи, які ви можете робити разом з малюком при вивченні англійської мови. Чим більше ваш малюк чує англійську мову, тим легше йому буде вивчити англійську мову.

2) Дивіться мультики, дитячі телепередачі англійською мовою.
Якщо дитина дивиться телеканал Дісней, ви можете звернути увагу дитини на те, що головні герої мультфільму розмовляють англійською мовою. Ви можете поговорити з малюком про те, що відбувається на екрані, але намагайтеся робити це англійською. І не біда, що ви самі не знаєте багатьох слів. Ми всі вчили в школі назви тварин і дієслова дії, такі як: run-бігати, jump- стрибати, fly-літати, can-вміти, smile-посміхатися, cry- плакати.

3) Прочитайте казку англійською ввечері.
Більшість батьків читають на ніч казку своїм дітям. Чому б не прочитати казку англійською мовою або погортати дитячий словник з яскравими ілюстраціями?

4) Надихайте вашу дитину
Проявіть інтерес до вивчення англійської разом з дитиною. Здійснюйте підтримку, надихайте і мотивуйте.
Це найважливіший пункт. Коли ви показуєте інтерес до того, як ваша дитина вивчає англійську мову, ви проявляєте інтерес до неї самої. Дитині потрібно ваше схвалення, підтримка і наснага. Для нього дуже важлива ваша реакція на її досягнення в мові. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина вивчила англійську, необхідно навчити її відчувати почуття гордості за свої досягнення. Підбадьорюйте її, кажучи, що ви пишаєтеся нею. Запитуйте про те, як пройшли заняття (якщо дитина вивчає мову в дитячій студії).
Для створення комунікативної обстановки під час гри підтримуйте високу активність малюка.

5) Не критикуйте кожну помилку дитини, сфокусуйтеся краще на її досягненнях.
Це одна з найчастіших помилок батьків. Дуже часто зустрічаються батьки, які критикують своїх дітей, що дійсно намагаються говорити англійською. НЕ відбивайте у своєї дитини бажання вивчати англійську мову. Виправляти помилки потрібно так, щоб ні в якому разі не образити дитину. Адже вона переносить оцінку своїх дій на оцінку себе як особистості. Ваша концентрація уваги на помилках може відбити всякий інтерес до занять англійською мовою. Перш за все, ви оцінюєте успіхи дитини, а не її недоробки. Постарайтеся підтримувати в ній почуття успіху. Навіть найменша перемога повинна бути помічена і оцінена. Адже інтерес до вивчення мови втрачається, тоді, коли пропадає почуття успіху.
Мотивація відіграє ключову роль у вивченні іноземної мови. Зробіть так, щоб вашій дитині було цікаво і захоплююче вивчати англійську мову.

6) Підтримуйте інтерес у дитини до англійської мови.
Найкраще, що ви можете зробити, щоб допомогти своїй дитині вивчити англійську – зробити цей процес захоплюючим. Ваша дитина повинна бути впевнена, що заняття англійською мовою – це весела і захоплююча гра разом з мамою. Підкріплюйте інтерес до англійської різними іграми. Знайдіть і вивчіть кілька англійських ігор такі як, ігри з алфавітом, ігри в лото, пальчикові ігри. Вони будуть ідеальні для початківців. Для малюка вивчити мову – не проблема, найголовніше – зацікавити її. Це зможуть зробити заняття, на яких він малює, співає, розмовляє і багато рухається.

7) У вивченні мови важливо не «тиснути» на свою дитину.
Якщо з якоїсь причини у вашої дитини немає бажання вивчати мову, то не наполягайте. Спробуйте відкласти заняття на певний час. Якщо дитина відчуває тиск з вашого боку при вивченні мови, то це дасть тільки негативний ефект.

8) Розмовляйте з малюком англійською мовою.
Якщо ви непогано володієте англійською, тоді намагайтеся частіше розмовляти зі своїм малюком. Навіть короткі фрази, як “I love you”, або команди “come here” (йди сюди) або “sit down” (сідай), “give me” (дай мені) “find” (знайди) – чудовий початок. Зараз ваша дитина сприймає всю інформацію візуально і на слух, тому, чим частіше вона буде чути вже знайомі йому слова і вирази, тим швидше запам’ятає їх вимову. Не забувайте, що діти дуже люблять наслідувати; так що приділіть трохи часу малюкові і потренуйтеся вимовляти слова, які ви хочете, щоб він запам’ятав. Можливо, ваш малюк не завжди буде правильно вимовляти слова, але з часом у вас все вийде.
І ще одна порада: краще перекладати малюкам значення слів за допомогою картинок. У три роки в дитини є здатність до аудіювання, яку з віком вона поступово втрачає. Чим більше дитина чує англійську мову, тим простіше їй її запам’ятати. Звикнувши слухати англійську мову, в школі їй буде простіше розуміти і виконувати інструкції під час уроку англійської мови.

9) Дітям швидко стає нудно.
Якщо ви бачите, що дитина втратила інтерес до завдання, не наполягайте на продовженні. Краще зробіть перерву, а потім поверніться до цього завдання, за умови, що дитина захоче це робити. Робіть ваші уроки яскравими і різноманітними.

10) Зробіть свої заняття з англійської регулярними.
Найголовніше правило у вивченні мови – гра в англійську мову повинна бути регулярною. Інакше всі ваші старання будуть даремними.
Багато батьків знайшли для себе успішний спосіб навчання дітей англійській. Вони вибрали певний час для гри з малюком в англійську мову. Наприклад, щосереди ви можете розмовляти з малюком англійською, дивитися мультики все, що завгодно, головне, щоб все це було англійською мовою. І не важливо, вибираєте ви певний час для гри або займаєтеся цим тоді, коли у вас з’являється вільна хвилинка. Головне, щоб це було регулярно.
І пам’ятайте: дитину ні в якому разі не можна примушувати до занять англійською мовою, спочатку вона просто повинна її чути і спостерігати, як веселу гру, в якій вона хоче взяти участь разом з мамою.

Учимо англійський алфавіт швидко і весело!


Граючись вчимося!!!



2 коментарі: